Κυριακή 14 Δεκεμβρίου 2008

Δ' Εθνική 6ος όμιλος: Τα αποτελέσματα της 14ης Αγωνιστικής

Μετά το σπουδαίο τρίποντο που πήρε η Εράνη ανέβηκε στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Τα αποτελέσματα στον 6ο Όμιλο της Δ' Εθνικής μετά από 14 αγωνιστικές έχουν ως εξής:

Οι ομάδες ΑΟ Κατασταρίου και Διαγόρας Βραχνέϊκων έχουν έναν αγώνα λιγότερο.

Δ΄Εθνική 6ος όμιλος: Εράνη - Δάφνη Ανδραβίδας 2 - 0. Πήρε πολύτιμο τρίποντο

Ένα μέτριας ποιότητας παιχνίδι έγινε σήμερα το μεσημέρι ανάμεσα στην Εράνη και την Δάφνη Ανδραβίδας.
Σε αυτό συνετέλεσε ο πολύ κακός αγωνιστικός χώρος ο οποίος επιβαρύνθηκε ακόμα περισσότερο με την βροχή που έπεφτε επί 30 λεπτά στο πρώτο ημίχρονο.

Φτωχός σε φάσεις ο αγώνας με μοιρασμένες τις φάσεις για τις δυο ομάδες, δεν έδωσαν περιθώρια να παιχτεί πολύ καλό παιχνίδι.

Στο 3ο λεπτό η Εράνη είχε μαι πάρα πολύ καλή φάση να ανοίξει το σκορ όταν ο Χαράλαμπος Ντινιώτης έπιασε σουτ το το οποίο εκτέλεσε αλλά ο Τρυφονόπουλος έπεσε και μπλόκαρε.

Στο 4ο λεπτό βγήκε η πρώτη κίτρινη κάρτα στο παιχνίδι σε παίκτη της Εράνης και συγκεκριμένα στον Γιάννη για φάουλ.

Στο 10ο Λεπτό η Δάφνη κέρδισε φάουλ. Εκτέλεσε ο Τσουκαλάς που βρήκε τον Καπατσούλια και εκείνος με κεφαλιά κρέμασε τον Αλεξανδρόπουλο ο οποίος με γροθιά έστειλε την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Στο 24 την κίτρινη κάρτα αντίκρισε ο Μητρόπουλος για σκληρό φάουλ που έκανε.

Στο 32 ο Γιάννης εκτέλεσε κόρνερ και ο Ντινιώτης με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το Εράνη Δάφνη 1 - 0.

Στο 37 Την κίτρινη κάρτα αντίκρισε ο Παναγιωτακόπουλος για φάουλ.

Στο 39 ο Μητρόπουλος αντίκρισε την δεύτερη κίτρινη κάρτα (κόκκινη) για σκληρό φάουλ από πίσω στον Γιάννη.

Στο 58 Η Δάφνη σε μια αντεπίθεση δημιούργησε τις προϋποθέσεις για γκολ αλλά ο Αλεξανδρόπουλος είχε άλλη γνώμη διατηρώντας την εστία του ανέπαφη.

Στο 68 Ο Παναγιωτκόπουλος σε μια αντεπίθεση πλησιάζει τα καρέ του Τρυφονόπουλου, και εκείνος έπεσε να μπλοκάρει ανατρέποντας τον Ανεστόπουλο.
Ο διαιτητής καταλόγισε την εσχάτη των ποινών και η Μπάλα στήθηκε στα 11 βήματα.
Εκτελεστής ήταν ο Παναγιωτακόπουλος, ο οποίος πήρε φόρα, εκτέλεσε και έγραψε το Εράνη - Δάφνη 2-0.

Στο 74 σε μια αντεπίθεση της Εράνης ο Παναγιωτακόπουλος βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση. Έκανε την σέντρα ο Χαράλαμπος Ντινιώτης όμως δεν μπόρεσε να την βρει και έτσι η μπάλα έφυγε άουτ.

Εράνη:
Αλεξανδρόπουλος, Χατζηπαναγιώτης, γιαννης, Ανεστόπουλος, παναγιωτακόπουλος, Ντινιώτης Χαράλαμπος Πιχιγιόνι, Ανδριόπουλος, Παναγιωτίδης, Τσώνης, Ντινιώτης Ηλίας.

Οι αλλαγές για την Εράνη:

Στο 76' Την θέση του Χαράλαμπου Ντινιώτην πήρε ο Θοδωρής Ασημακόπουλος
Στο 86' Την θέση του Ανεστόπουλου πήρε ο Κώτσος.
Στο 90 Την θέση του Χατζηπαναγιώτη πήρε ο Μουχίκας

Δάφνη Ανδραβίδας
Τρυφονόπουλος, Βάσος, Κωστόπουλος, Μητρόπουλος, Βάτσης, Τσουκαλάς Δ, Τσουκαλάς Π, Αντωνόπουλος, Καπατσούλιας, Γεωργιόπουλος, Τσόγκας.

Οι αλλαγές για την Δάφνη:

55' Την θέση του Βάσου Πήρε ο Πλιάκας.
70' Την θέση του Γεωργόπουλου πήρεο Δημητρόπουλος