Τρίτη 20 Απριλίου 2010

Σημαντικό τρίποντο για την Εράνη στον εκτός έδρας αγώνα με την Αχαϊκή

Σημαντική εκτός έδρας νίκη με σκορ 1-0 πέτυχε την Κυριακή η Εράνη κόντρα στην Αχαϊκή στο Εθνικό στάδιο της Κάτω Αχαγιάς.
Η κυπελλούχος Μεσσηνίας Εράνη μπήκε στον αγωνιστικό χώρο παίζοντας στα ίσια τον αντίπαλό της και από τα πρώτα λεπτά μπήκε δυνατά διεκδικώντας τη νίκη.
Πολλές οι ευκαιρίες για την Εράνη κατα την διάρκεια του 90λεπτου. Στο 60 ο Χαριάτης άνοιξε το σκόρ για την Εράνη δίνοντας της προβάδισμα για την νίκη.

Την αναμέτρηση διαιτήτευσε ο Ρατσιάτος από την ΕΠΣ Αργολίδας.
Την κίτρινη κάρτα αντίκρισαν οι: ........

Χάχαλης, Νιφορόπουλος, Μπεκίρης, Κοτσόκολος, Κ. Σπυρόπουλος, Ανδρεόπουλος, Ντινιώτης (συμπλήρωσε 8 κάρτες και θα χάσει τα 2 επόμενα ματς) και Μιχαλακόπουλος.

ΑΧΑΪΚΗ: Χάχαλης, Νιφορόπουλος, Πετρόπουλος (62’ Βλαχάκης), Ιωάννου, Μπεκίρης, Κοτσόκολος, Χρυσανθόπουλος (80’ Νιφόρας), Φίλιππας, Κ. Σπυρόπουλος, Καζάντζης, Χαλούλος (72’ Τσάμης).

ΕΡΑΝΗ: Αθανασόπουλος, Π. Σπυρόπουλος, Κυράνης (46’ Κόλλιας), Ανδρεόπουλος, Ντινιώτης, Κώτσος (90’ Ασημακόπουλος), Γεωργιόπουλος, Μιχαλακόπουλος, Κοτσιράς (68’ Καραχάλιος), Χαριάτης, Γιάννης.