Κυριακή 18 Ιουνίου 2017

ΕΡΑΝΗ BASKET:Συνεχίζει αήτητη και στα Μπαράζ. Νίκησε 45-53 στον εκτός έδρας αγώνα με τον Δαϊκλή

Αήττητη εντός και εκτός έδρας ολοκλήρωσε η ομάδα Basket της Εράνης Φιλιατρών το πρωτάθλημα Ανδρών της Γ' ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ και στο ίδιο ακριβώς μοτίβο συνεχίζει και στους δυο πρώτους αγώνες των Μπαράζ καθώς μέχρι στιγμής έχει δυο τα δυο θετικά γι αυτήν αποτελέσματα.

Ήτοι: .......

59-52 στον εντός έδρας αγώνα με την ομάδα του Α.Ο. Κροκεών
45-53 στον εκτός έδρας αγώνα με τον Δαϊκλή.

Η Ερανη μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και με φοβερή λειτουργιά πίρε διάφορα 15 πόντων από το πρώτο δεκάλεπτο.

Στον ίδιο ρυθμό και η δεύτερη περίοδος με τη διαφορά να αυξάνεται στους 18 πόντους.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η Εράνη εμφανίστηκε χαλαρή σε αντίθεση με το Δαϊκλή που βελτιώθηκε αισθητά χρησιμοποιώντας και τους δυο μαζί έμπειρους σέντερ Μανιάτη κ Παπαδέα με αποτέλεσμα η διαφορά να πέσει στους 8 πόντους.

Στην τελευταία περίοδο παίχτηκε φοβερό μπάσκετ από πλευράς άμυνας με το παιχνίδι να λήγει 45-52.

Οι δυο ομάδες σε μεγάλα διαστήματα χάρισαν ωραίες στιγμές μπάσκετ.

Δεκάλεπτα: 3-18, 18-36, 38-46, 45-52

Επόμενος αγώνας μπράζ είναι εντός έδρας με το ΑΣ Βατικιώτη την Τετάρτη 21/6 και ώρα 19:00 στους Γαργλιάνους