Κυριακή 2 Φεβρουαρίου 2014

Εράνη Φιλιατρών-Α.Ο Δωρίου 2-1. Επέστρεψαν στις νίκες οι Φιλιατρινοί

Με το δεξί μπήκε ο μήνας για την Εράνη που υποδέχτηκε χθες τον Α.Ο Δωρίου τον οποίο και κέρδισε με 2-1.
Ο αγώνας θα μπορούσε να χαρακτηριστεί ντέρμπι αφού και οι δύο ομάδες έπαιξαν πολύ μαχητικά σε όλη την διάρκεια.
Την αρχή των γκολ .......

έκανε η γηπεδούχος ομάδα με τον Κόλλια για άλλη μια φόρα στο 24′ λεπτό του πρώτου ημιχρόνου.
Μετά το γκολ το Δώριο δεν άφησε πολλά περιθώρια στην Εράνη και κατάφερε να ισοφαρίσει το ματς στο 63′ με τον Θ. Γκότση.

Από κει και πέρα, στο 73′ από μια καταπληκτική εκτέλεση φάουλ του Χρονόπουλου έστειλε την μπάλα στο αριστερό παραθυράκι του Αθανασόπουλου με τον τελευταίο να μην μπορεί να αντιδράσει διαμορφώνοντας έτσι το τελικό σκορ.