Τρίτη 25 Ιουνίου 2013

BASKET: Εράνη Φιλιατρών - Απόλλων Τρίπολης 50-58. Δυο διαφορετικά πρόσωπα σε δυο ημίχρονα.[ VIDEO ]

Δεν τα κατάφερε στον δεύτερο αγώνα της για την φάση των μπαράζ η Εράνη Φιλιατρών κόντρα στον Απόλλωνα Τρίπολης και ηττήθηκε χθές το απόγευμα εντός έδρας με σκορ 50-58.
Οι δυο ομάδες .......

είχαν από ένα ημίχρονο υπεροχής η καθεμιά καθώς η Εράνη τόσο στο πρώτο όσο και στο δεύτερο δεκάλεπτο φάνηκε ότι ελέγχει το παιχνίδι καθώς βρισκόταν σταθερά μπροστά στον αγώνα και έφτασε στο δεύτερο δεκάλεπτο να προηγείται ακόμα και με 12 πόντους.
Στο τρίτο δεκάλεπτο η Εράνη έμοιαζε να είναι απούσα από το γήπεδο και οι Φιλοξενούμενοι βρήκαν την ευκαιρία ανα ανασυνταχθοιύν και με ένα σερί 27-7 κατάφεραν να ανατρέψουν την εις βάρος τους διαφορά και να προηγηθούν. Έκτοτε η Εράνη δεν μπόρεσε να απειλήσει ούτε στο Ελάχιστο και μοιραία οδηγήθηκε στην πρώτη της ήττα στους αγώνες μπαράζ.
Τώρα ο επόμενος αγώνας είναι με την Μονεμβασιά και η Εράνη επιζητά νίκη για την συνέχεια.

Τα δεκάλεπτα: 13-10 , 33-21 , 40-48 , 50-58