Δευτέρα 14 Ιανουαρίου 2013

Τεράστιο «διπλό» (1-2) της Εράνης, μέσα στην Τρίπολη, επί του Παναρκαδικού!

Σπουδαίο διπλό και μάλιστα το πρώτο εκτός έδρας πέτυχε σήμερα η Εράνη που επικράτησε εκτός έδρας με 2-1 του Παναρκαδικού. Μια νίκη που έχει πολύ μεγάλη σημασία μιας και οι Φιλιατρινοί φαίνεται ότι αρχίζουν την αντεπίθεση τους και το σίγουρο είναι ότι θα παλέψουν μέχρι το τέλος για την παραμονή τους στην κατηγορία.

Στα του αγώνα, η ομάδα του Θοδωρή........

Ανδριόπουλου ήταν κυρίαρχη σε όλη την διάρκεια του αγώνα και δίκαια πήρε τους τρείς πόντους. Σκόρερ για τους φιλοξενούμενους ήταν οι Σπυρόπουλος και Αλεβίζος ενώ το ντεμπούτο με την πράσινη φανέλα έκανε ο Μανδραπήλιας που αποκτήθηκε πριν από λίγες ημέρες με την μορφή δανεισμού από την Κυπαρισσία.

A δούμε τώρα και με την βοήθεια του arcadiasports και το «φιλμ του αγώνα».

-18' Εκτέλεση φάουλ από τον Καδά, οι αμυντικοί δε μπόρεσαν να απομακρύνουν, ο Κολιόπουλος έστρωσε τη μπάλα στο Δήμο, όμως το σουτ πέρασε μόλις πάνω από την εστία της Εράνης!

-25' Ο Σταθόπουλος σούταρε από το ύψος της μεγάλης περιοχής, όμως η μπάλα πέρασε εκτός εστίας.

-40' Σουτ του Βλάχου έξω από την περιοχή του Αθανασόπουλου, η μπάλα άουτ!

-48' Κόρνερ από τον Καδά, κεφαλιά από το Λαγό, η μπάλα στα χέρια του Αθανσόπουλου.

-49' Προβολή του Παναγόπουλου μέσα από τη μικρή περιοχή, η μπάλα παράλληλα από την εστία του Ψυχογιού.

-52' Φάουλ του Καδά, η μπάλα μόλις άουτ!!

-56' Γκολ!!! Η Εράνη Φιλιατρών ανοίγει το σκορ! Βολέ του Αθανασόπουλου, ανοργάνωτη η άμυνα του Παναρκαδικού, ο Συρόπουλος με δυνατό βολέ το 0-1!!!

-58' Ο Βλάχος μπήκε στην αντίπαλη περιοχή, όμως το σουτ που επιχείρησε κατέληξε στα χέρια του Αθανασόπουλου!

-65' Ο Καδάς εκτέλεσε φάουλ, όμως η μπάλα έφυγε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Αθανασόπουλου!

-73' Γκολ!!! Κόρνερ από τα δεξιά του Παναγόπουλου, ο Αλεβίζος με κεφαλιά νίκησε τον Ψυχογιό και τους αμυντικούς του Παναρκαδικού, γράφοντας το 0-2!!!

-79' Ο Δημήτρης Κυριακόπουλος εκμεταλλεύτηκε την παράλληλη μπαλιά και από κοντά με τακουνάκι μείωσε σε 1-2!!!

-90'+1' Πολύ καλή μπαλιά από το Μέλλο, ο Μπούτας σούταρε στην κίνηση, όμως η μπάλα πέρασε άουτ!

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ: Ψυχογιός, Κυριακόπουλος Δημ., Μπακιρτζίδης, Μπεντεβής (60' Αποστολόπουλος), Κωστάκης, Βλάχος, Δήμος (65' Μέλλος), Κυριακόπουλος, Καδάς, Λαγός (60' Μπούτας), Κολιόπουλος.

ΕΡΑΝΗ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ: Αθανασόπουλος, Αντωνόπουλος, Διαμαντόπουλος, Ανδρώνης, Ζώης, Κώτσος, Μανδραπήλιας, Αλεβίζος, Σταθόπουλος (71' Λυμπερόπουλος) (94' Καραπετιάν), Παναγόπουλος, Σπυρόπουλος (91' Γκίνο).