Κυριακή 5 Δεκεμβρίου 2010

Ανώτερη η Νίκη Πλάτης κέρδισε δίκαια τον Ηρακλή Κυπαρισσίας με κόντρα Διαιτησία

Μια ακόμα πολύ σημαντική Νίκη πέτυχε εκτός Έδρας η Νίκη πλάτης επικρατώντας του Ηρακλή Κυπαρισσίας με σκορ 0-2.
Το σκορ άνετα θα μπορούσε να είναι μεγαλύτερο ακόμα και από 0-4 αν ο διαιτητής του αγώνα κ. Ζαρακοβίτης δεν είχε ακυρώσει τα δυο πρώτα ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΑ ΓΚΟΛ που σημείωσε η Νίκη Πλάτης υποδεικνύοντας το μεν πρώτο ως οφσάιντ, και το δεύτερο ως χέρι!!!

Η Νίκη Πλάτης ήταν σε όλο τον αγώνα σαφώς πολύ ανώτερη του Ηρακλή, έκανε το παιχνίδι της, έκανε πολλές ευκαιρίες να διευρύνει το σκορ. Χαρακτηριστική είναι η αστοχία που είχε ο Κοτσιράς Παναγιώτης που έχασε περίπου 4 γκολ ακόμα και τετ α τετ με τον τερματοφύλακα του Ηρακλή!!!
Τα δυο τέρματα της αναμέτρησης πέτυχαν οι ........

Κωνσταντόπουλος Παναγιώτης στο Α' ημίχρονο και Κοτσιράς Παναγιώτης στο Β' ημίχρονο.