Σάββατο 28 Αυγούστου 2010

Εράνη - ΑΕΚ Καλαμάτας 3-1. Πήρε προβάδισμα πρόκρισης.

Προβάδισμα πρόκρισης πήρε σήμερα στο παλίο γήπεδο Φιλιατρών η Εράνη κόντρα στην ΑΕΚ Καλαμάτας.
Η Εράνη που έπαιξε καλό ποδόσφαιρο, άνοιξε το σκορ στο 3ο μόλις λεπτό της αναμέτρησης με τον Γιάννη.
Μέχρι και το τέλος του ημιχρόνου δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα από την ΑΕΚ αλλά έχασε πολλές ευκαιρίες να διευρύνει το σκορ και να κλειδώσει την νίκη από πάρα πολύ νωρίς.
Στην επανάληψη η ΑΕΚ δοκίμασε να ισορροπήσει το παιχνίδι και κατάφερε στο 74 της επανάληψης με πέναλτι που εκτέλεσε ο Αλοίμονος να ισοφαρίσει σε 1-1.

Τρία λεπτά αργότερα στο 77 η Εράνη κέρδισε .......

φάουλ σε πολύ καλή θέση έξω από την περιοχή της ΑΕΚ. Εκτελεστής ήταν ο Γεωργιόπουλος όπου με απευθείας σουτ έδωσε προβάδισμα με 2-1 στην Εράνη.

Στο 79 η Εράνη τριπλασίασε τα τέρματα της και κλείδωσε το προβάδισμα για την πρόκριση εν όψει του επαναληπτικού στην Καλαμάτα.

Η εράνη όμως έχασε πάρα πολλές ευκαιρίες με σημαντικότερη το δοκάρι που είχε ο Σταθόπουλος στο 57.