Δευτέρα 11 Μαΐου 2009

ΕΡΑΝΗ: Είχε την υπεροχή αλλά όχι το τρίποντο

Από ένα πολύ καλό ημίχρονο είχαν χθες το απόγευμα η Εράνη και ο Ατρόμητος Λάππα. Η Εράνη δυστυχώς δεν είχε όμως το απαιτούμενο αποτέλεσμα για την μαθηματική της παραμονή στην κατηγορία αφού ο αγώνας έληξε με σκορ 1 - 2 Υπέρ του Λάππα.
Το πρώτο ημίχρονο η Εράνη είχε την υπεροχή σε όλη την διάρκεια του μιας και απείλησε ουκ ολίγες φορές την εστία του Κουτρουμπή με πολυ μεγάλη ευκαιρία του Ζώκου στο 31ο λεπτό.
Το ημίχρονο βρήκα τις δυο ομάδες ισόπαλες ( 0 - 0 )

Το δεύτερο ημίχρονο άνηκε στον Ατρόμητο Λάππα όπου δημιούργησε πολλές φάσεις και ευτύχησε να ανοίξει το σκορ στο 59 και να τα διπλασιάσει τρία λεπτά αργότερα.
Η Εράνη παρα του ότι βρέθηκε πίσω στο σκορ κατάφερε απλά να μειώσει το σκορ στο 68.

Οι κυριότερες φάσεις του αγώνα. .........

Στο 2ο λεπτό ο Βιλανάκης εκτέλεσε φάουλ απευθείας προς τον Αθανασόπουλο. Ο Αθανασόπουλος παραλίγο να ξεγελαστεί. Η μπάλα κατέληξε άουτ.

Στο 4ο λεπτό Ο Ανεστόπουλος εκτελεί φάουλ από το ύψος του κόρνερ. Η μπάλα κατέληξε απευθείας στα χέρια του Κουτρουμπή.

Στο 21 ο Ζώκος κάνει σέντρα. Για λίγο ο Γιάννης δεν βρίσκει την μπάλα την οποία μπλόκαρε ο Κουτρουμπής.

Στο 31 μια κάθετη μπαλιά ο Ζώκος παίρνει την μπάλα και κάνει πολύ δυνατό σουτ πολύ ψηλά πάνω από τον οριζόντιο δοκάρι.

Στο 32 Ο Ανδρούτσος έκανε δυνατό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή του Αθανασόπουλου. Η μπάλα κατέληξε λίγο άουτ.

Στο 57 Ο Δαβουρλής εκτελεί φάουλ για τον Ατρόμητο έξω απ' την περιοχή και ο Βλαχόπουλος με προβολή το 0-1

Στο 62 Ωραία σέντρα του Βλαχόπουλου στο δεύτερο δοκάρι και ο Νούλας με πλασέ το 0-2 για τον Ατρόμητο

Στο 68 Ο Χατζηπαναγιώτης κάνει σέντρα και ο Ζώκος με προβολή μειώνει για την Εράνη σε 1-2

Στο 83 Ο Νικολόπουλος εκτελεί φάουλ. Ο Κουτρουμπής δεν αποκρούει σταθερά. Ακολουθεί μια αναμπουμπόυλα μπροστά στο τέρμα και ο Ξυπολίας κατάφερε να αποσοβήσει τον κίνδυνο για τον Λάππα.

Εξαιρετική η διαιτησία του Ανούσου και των βοηθών του Κουτσοβασίλη και Παλαμίδα.

Στο παιχνίδι κιτρινίστηκαν οι:
Παναγιωτίδης με δυο κίτρινες (Κόκκινη) (Μία για επικίνδυνο παίξιμο και μια για καθυστέρηση στην εκτέλεση φάουλ.