Δευτέρα 27 Απριλίου 2009

Νίκη Πλάτης - Μάνεση 5 - 2. Κέρδισε αλλα δεν ανέβηκε στην Α΄ Τοπική.

Ένα πολύ ωραίο παιχνίδι έγινε χθές το απόγευμα στα Φιλιατρά ανάμεσα στην Νίκη Πλάτης και το Μάνεση.
Ένα παιχνίδι που η Νίκη Πλάτης το ήθελε πολύ προκειμένου να κυνηγήσει το όνειρο της ανόδου στην Α' Τοπική.
Βέβαια δεν εξαρτώταν 100% από το χέρι της καθώς είχε ελπίδα στραβοπατήματος των δυο πρωτοπόρων της.

Στον χθεσινό αγώνα η Νίκη Πλάτης έβαλε 5 γκολ δείχνοντας από την αρχή τις διαθέσεις της.
Κατάφερε να πετύχει ένα γρήγορο γκολ στα δεκα πρώτα λεπτά που της έδωσε φτερά στα πόδια για να παίξει πιο ανοικτά.
Μετά το πρώτο γκολ το Μάνεση κλείστηκε πίσω στην άμυνα και στο 17 η Νίκη διπλασίασε τα τέρματα της για να τα τριπλασιάσει δυο λεπτά αργότερα.

Στο δευτερο ημίχρονο η Νίκη Πλάτης πέτυχε άλλα δυο γκόλ και ενώ όλα έδειχναν ότι θα προχωρήσει έτσι η ομάδα χαλάρωσε και δέχτηκε δυο γκολ σε διάστημα 10 λεπτών.

Το φίλμ του Αγώνα .........

Στο 4' Εκτέλεσγη φάουλ με τον Σταθόπουλο, απευθείας. Ο Αγγελάκος έπεσε και έδιωξε.

Στο 6 Ο Άλμπαν απο δεξιά έκανε παράλληλη σέντρα για τον Καραχάλιο. Ο Αγγελάκος μπήκε στην Μέση και μπλόκαρε.

Στο 7 ο Τοντέρικα είχε μια πολύ ωραία συνεργασία με τον Παπαδόπουλο. Ο Τοντέρικα έκανε σούτ προς την εστία του νικολόπουλου. Ο τελευταίος έπεσε και μπλόκαρε σταθερά διατηρώντας ανέπαφη την εστία του.

Στο 11 ο Καψιμάλης έκανε πάσα στον Κωσταντόπουλο και εκείνος με πλασέ έγραψε το 1 - 0

Στο 17 Ο συνήθης ύποπτος Κωσταντόπουλος, με σουτ απο δεξιά έγραψε το 2 - 0 για την Νίκη Πλάτης.

Στο 19 Ο Καραχάλιος είχε σειρά να στεφθεί σκόρερ με πλασέ γράφοντας το 3 - 0.

Στο 38 σε Σέντρα του Καψιμάλης και ο Αγγελάκος βγήκε και μπλόκαρε.

Στο 55 Ο Γεωργακόπουλος έκανε παράλληλη σέντρα και βρήκε τον Σικαλία ο οποίος έκανε το 4 - 0.

Στο 66 Η Νίκη Πλάτης κέρδισε πέναλτι. Την εκτέλεση του ανέλαβε να κάνει ο Νικολόπουλος ο οποίος στέφθηκε και εκείνος σκόρερ γράφοντας το 5 - 0.

Στο 67 ο Μπιλάλης μετά από δυνατό σούτ του θεοδορόπουλου βρέθηκε τετ α τετ με τον Νικολόπουλο. Τον πλάσαρε και μείωσε σε 5 - 1.

Στο 73 ο Βενετσανάκος απείλησε την εστία του Αγγελάκου. Έκανε σουτ και έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

Το τελικό 5 - 2 γράφτηκε στο 76 όταν ο Τοντέρικα βρήκε την μπάλα μετά από σέντρα του Αθανασόπουλου.

Στον Αγώνα κιτρινίστηκαν οι:
Νικολόπουλος και Γεωργακόπουλος από την Νίκη Πλάτης ενώ από το Μάνεση κιντρινίστηκαν οι Παπαδόπουλος, Αθανασόπουλος Στ, Καρνούσης