Τρίτη 13 Ιανουαρίου 2009

ΜΑΝΕΣΗ - ΝΙΚΗ ΠΛΑΤΗΣ 2-2

Στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων κατάφερε η Νίκη Πλάτης να πάρει το βαθμό της ισοπαλίας από το Μάνεση (2-2) που είχε προηγηθεί στο ημίχρονο με 2-0.
Ο Στρατουλάτ στο 20’ είχε ανοίξει το σκορ και ο Παπαδόπουλος στο 30’ διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων.
Η Νίκη Πλάτης μείωσε στο 80’ σε 2-1 με το Σικαλιά και πέτυχε το 2-2 στο 95’ με πέναλτι του Π. Σταθόπουλου.
Το πέναλτι καταλογίστηκε σε χέρι του Ταμπάκη που αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα, ενώ μετά το 2-2 είδε κόκκινη κάρτα για διαμαρτυρία και ο γκολκίπερ Αγγελάκος.

Το Μάνεση όμως έχει πολλά παράπονα από τη διαιτησία του Σκόρδου με αποκορύφωμα τη φάση του 95’, όπου υποστηρίζει πως πριν ο Ταμπάκης κάνει χέρι είχε προηγηθεί διπλό μάλιστα επιθετικό φάουλ στον τερματοφύλακα που δεν καταλογίστηκε.

Το ματς διαιτήτευσε ο Σκόρδος με βοηθούς τους Σιψά, Σωτηρόπουλο.

ΜΑΝΕΣΗ: Αγγελάκος, Γιαννακόπουλος, Καρνούσκος, Τσίχλης, Μπιλάλης, Καφούσης, Σ. Αθανασόπουλος (90 Χρ. Αθανασόπουλος), Στρατουλάτ (70’ Ταμπάκης), Θεοδωρόπουλος (80’ Γκάργκουλας), Παπαδόπουλος, Αγγελόπουλος.

ΝΙΚΗ ΠΛΑΤΗΣ: Βασιλόπουλος, Γεωργακόπουλος, Καψιμάλης, Π. Σταθόπουλος, Αρβανιταντώνης, Σύλλας (60’ Καραχάλιος), Γκρέτσα, Γκίνο, Κωνσταντόπουλος (80’ Στ. Σταθόπουλος), Μιχαλακόπουλος, Σικαλιάς.

Πηγή: Ελευθερία